Lisan ka omalt poolt ühe video bändilt Scratch, kelle kohta ma mingit infot ei leidnud, üks YouTube'i kommentaator mainis Mosambiiki. Vaadata on siin küll rohkem kui kuulata. Stiili ei oska ka eriti määratleda, mingi folgi sugemetega alternatiivne asi ehk. Meeleolukas igal juhul.
Leide karmima muusika vallast, põhiliselt Death/Black Metal ja Core, aga ka muud. Blogi autorid ei oma mingeid õiguseid viidatud materjalidele, neile kehtivad viidatud saidi autorikaitseõigused. Blogi eesmärgiks ei ole tulu teenimine. Toetage bände ostes nende muusikat või käige nende kontsertitel.
kolmapäev, 28. veebruar 2018
Metal Aafrikas
Tomil oli siin äsja musta mandri väljakutse. Leidsin väikese loojupikese death metalist Aafrikas. Üks Skinflinti huvitav lugu sai tomil ka postitatud.
Lisan ka omalt poolt ühe video bändilt Scratch, kelle kohta ma mingit infot ei leidnud, üks YouTube'i kommentaator mainis Mosambiiki. Vaadata on siin küll rohkem kui kuulata. Stiili ei oska ka eriti määratleda, mingi folgi sugemetega alternatiivne asi ehk. Meeleolukas igal juhul.
Lisan ka omalt poolt ühe video bändilt Scratch, kelle kohta ma mingit infot ei leidnud, üks YouTube'i kommentaator mainis Mosambiiki. Vaadata on siin küll rohkem kui kuulata. Stiili ei oska ka eriti määratleda, mingi folgi sugemetega alternatiivne asi ehk. Meeleolukas igal juhul.
Пасош (ru)
Märtsi lõpus on Tapperis esinemas üks alternatiivroki bänd Venemaalt, kellest ma kunagi midagi kuulnud pole. Aga kuna vähemalt selle konkreetse laulu põhjal võiks öelda, et tegemist on sisuliselt Pixiese klooniga, siis võib neid vahelduseks siiski ära märkida.
Afgrund (swe/fin)
2006 alustanud ja natukene segase ajalooga bänd, hetkel näoraamatus kirjas: Swedish/Finnish d-beat grindcore band. Now reformed by founding and original members. Aga keda see ikka huvitab kui neil hiljuti ilmunud uus ja huvitav plaat nimega "The Dystopian". Muusika on segu grindgorest ja black metalist ja death metalist.
teisipäev, 27. veebruar 2018
Untervoid (pol)
Poola kahemehebänd kes alustas aastal 2015 ja nüüd avaldas oma esimese selftitled EP. Stiiliks black metal, nagu poolakatele kohane, on tegemist omanäolisema ja progressiivsema variandiga.
Bloodway (ro)
Huvitavat progressiivset black metalit Rumeeniast. Lugu 2014. aasta debüüdilt, EPlt "Sunstone Voyager And The Candestine Horizon". Pärast seda on välja tulnud veel kaks täispikka plaati, viimane eelmisel aastal. Niipalju kui kuulasin, ei paku uuem muusika küll mulle enam huvi ja vokaal pole ka eriline lemmik. Video on muide laulja ja kitarristi Costin Chioreanu enda looming.
esmaspäev, 26. veebruar 2018
Crucifyre (swe)
See 2006 loodud bänd mängis varem üsnagi klassikalist death metalit, viimasel ajal on koosseisus muutusi toimunud ja hiljuti ilmunud albumi Post Vulcanic Black muusikastiiliks nimetatakse hoopis black heavy metal. Segatud on kokku rütmid heavy metalist, doomi tempo ja lisatud natuke ka death ja black metali elemente.
Woods of Desolation (au)
Woods of Desolation on juba üle kümne aasta tegutsenud austraalia ühemehebänd. Kui meeldivad õhustikuline mustmetall, ilusad meloodiad ja emotsionaalne vokaal, siis julgeks soovitada küll. Siia sai viimane täispikk plaat "As the Stars" (2014).
pühapäev, 25. veebruar 2018
Jasad (ind)
Vahelduseks ilmub ka Wackeni line-up'i midagi huvitavat. Aastast 1990 tegutsenud indoneesia brutal death metal'i bänd on küll viimase albumi välja andud juba mõned aastad tagasi, aga viimased aastad on neil kulunud vist tuuritamisele. Peab kindlasti vaatama @ Wacken.
Resurrection (pl)
Mõnikord tundub, et kui Eestis on ainult piiratud hulk kohanimesid, siis ka bändinimedega on kogu maailmas kitsas käes. Näiteks kannab nime Resurrection vähemalt 13 erinevat kooslust, kusjuures tervelt kolm neist on Poola päritolu.
Aga mina ei taha siinkohal rääkida Żory ega hoopiski mitte Wągrowiece Resurrectionist, vaid mind huvitab ainult Słupski kollektiiv, kelle 2016. aasta täispikk album nimega "Betrayed by God" on minu meelest täitsa hea, nagu see deathi/ thrashi segu puhul pahatihti ongi.
Aga mina ei taha siinkohal rääkida Żory ega hoopiski mitte Wągrowiece Resurrectionist, vaid mind huvitab ainult Słupski kollektiiv, kelle 2016. aasta täispikk album nimega "Betrayed by God" on minu meelest täitsa hea, nagu see deathi/ thrashi segu puhul pahatihti ongi.
laupäev, 24. veebruar 2018
Satyricon (no)
Meeldetuletuseks, et tegelikult eesti vabariik ei saanud 100 aastaseks, on Satyricon loodud 1991 aastal - siis kui meil toimus taasiseseisuvmine.
Laulu pealkiri meenutab, et eesti rahvas peab üleval mingit mõttetut presidendi nime kandvat inimest, võiks siis juba kuningas olla nagu normaalsetel riikidel.
Erinevad vaatajad kuulevad 1:50 fraasi meie suure sõbra ameerika presidendi kohta erinevates variatsioonides (tegelikud laulusõnad on küll natuke teised, aga kes tahab see kuuleb).
Tegemist on Satyriconi parima lauluga.
reede, 23. veebruar 2018
Disaffected (por)
See lugu tekitab segaseid tundeid - vahepeal nagu ei tahaks, aga samas tahaks ikka hirmsasti edasi kuulata. Tegemist mingi imeliku omapärase segustiiliga, kirjade järgi progressiivne death metal.
Withering (fi)
Veel minu kõrva jaoks väga meeldivalt kõlavat melodeathi, seekord Soomest. Bändi tegutsemisaja ja staatuse osas on metallientsüklopeedia üsna kahtleval seisukohal. Kindel paistab olevat vaid fakt, et välja on antud vähemalt üks täispikk album "Gospel of Madness" (2004), kust ka see lugu.
neljapäev, 22. veebruar 2018
Corporate Death (bra)
Selle bändi solistiks oli aastani 2014 mees nimega Flávio Ribeiro, pärast seda aga naine nimega Aline Lodi. Kas ka midagi oluliselt ka muutus, seda peate ise otsustama:
Album Angels & Worms (2013) laulab Flávio:
Album Reborn (2017), laulab Aline:
Album Angels & Worms (2013) laulab Flávio:
Album Reborn (2017), laulab Aline:
Fängörn (ru)
Meeleolukas lugu vene bändilt Fängörn, kelle looming käsitleb erinevaid fantaasiateemasid. Antud laulus jutustab minategelane, kuidas ta kord öisel ajal näljase ja külmununa metsas ringi ekseldes sattus sõbralike trollide lõkke äärde, kes oma imelise ja ülikange õllega mingil moel ei koonerdanud.
Compos Mentis (dk)
Compos Mentis on alates 1996 tegutsenud taani muusikakollektiiv, kelle hetkestaatus on ootel. Siin nende esimene album aastast 2003 "Fragments of a Withered Dream". Mulle täitsa meeldis, olen üldse viimasel ajal jälle kuidagi sattunud rohkem MDMi kuulama.
kolmapäev, 21. veebruar 2018
Lou Quinse (ita)
Bänd alustas tegutsemist aastal 2006 alpides, nüüdseks kolinud Torinosse. Avaldanud siiani ühe selftitled EP (2008) ja ühe täispika albumi Rondeau de la forca (2011). Peagi ilmumas uus plaat nimega Lo Sabbat.
Bänd nimetab oma muusikastiiliks Alpine Extreme Metal Folk, see vastab täitsa tõele. Stiililt meenutab natukene Finntrolli, aga mustemates toonides ja humpa-humpa asemel on rohkem alpifolkloori. Folkmetali austajatele soovitan kindlasti kuulata mõlemat eelnevat plaati ka.
Vader (pl)
Poola metal muusika veteranid on 23.03 Tapperis esinemas, tähistamaks 25. aastat debüütplaadi ilmumisest.
teisipäev, 20. veebruar 2018
Vale Of Amonition (uga)
Täitsa aafrika keskosast, Ugandast, leiame 2009 aastal loodud kollektiivi kes viljeleb progresiivset epic doom metalit.
Grauen (ru)
Grauen on sümfoonilise black/ death metali orkester Moskvast. Eelmisel aastal ilmus debüütplaat, EP "В небесном источнике", vaheldusrikas ja huvitav kuulamine. Kuna see on ainult veidi üle kahekümne minuti pikk, panen siia terves pikkuses.
esmaspäev, 19. veebruar 2018
Dying Fetus (usa)
RelapseRecords on avaldanud uue Dying Fetuse kõrgekvaliteedilise ametliku live video.
Bjarm (ru)
Venemaalt Arhangelski regioonist pärit kuueliikmeline Bjarm on äsja avaldanud singli "Cursed Desolation". Varasemalt on ilmunud veel üks demo ja 2014 ka täispikk plaat. Tegutsetud on juba üheksa aastat. Viljeldakse sümfoonilist black/ death metalit, mis kõlab täitsa huvitavalt ja sound on hea.
Howls of Winter teise päeva pildid
Teise päeva lineup piltides:
Kõik pildid / All pictures © Marko Kivimäe, kogu teise päeva pildiseeria asub siin
Kõik pildid / All pictures © Marko Kivimäe, kogu teise päeva pildiseeria asub siin
HAVUKRUUNU (FIN)
NORNAHETTA (ISL)
KAOSOPHIA (UKR)
TRUE BLACK DAWN (FIN)
HORN (DEU)
THYRFING (SWE)
Howls of Winter esimese päeva pildid
Festival nüüd edukalt üle elatud, muusikaelamused saadud ja tutvutud mitmete toredate inimestega, nende hulgas ka fotograaf Markoga kes üritusel pilte tegi ja lubas neid mul ka blogis jagada.
Esimese päeva lineup , EDASI (EST) kahjuks pildile ei saanud.
Kõik pildid / All pictures © Marko Kivimäe, kogu esimese päeva pildiseeria asub siin
KVAL (FIN)
MALUM (FIN)
WINTER NIGHT OVERTURE (EST)
INFINITY (NLD)
ASAGRAUM (NLD)
MISÞYRMING (ISL)
Howls of Winter V
Osalesin esimest korda ja mulle isiklikult festival väga meeldis. Rahvast oli küll vähem, kui ma eeldasin, samas oli publik üllatavalt rahvusvaheline, nii et eesti keelt eriti ei kuulnudki. Seda enam oli minu arvates nii korraliku line-upiga kahepäevase ürituse pilet liiga odav, vähemalt praegune support pilet oleks võinud olla tavahind.
Ma usun, et on ju kõikide huvides, et sellised üritused jätkuvalt ikka ka kodus aset leiaksid ning ei peaks kogu aeg välismaale sõitma, kui tahad head muusikat kuulata. Praegu jääb üle vaid õnnelik olla, et leidub siiski entusiaste, kes asja veavad, sest on selge, et rikkaks sellega Eesti pisikese hulga huviliste juures ei saa. Ehkki metal muusika ja võib-olla veel black metal eriti ei too arvatavasti kusagil maailmas meeletuid rahvamasse kokku.
Nagu ütlesin, oli line-up väga korralik (kui arusaamatu Edasi välja jätta, sry; ka ei oska ma midagi öelda soojendusbändide kohta, kuna neljapäeval kohal ei käinud). Oli bände, keda varem teadsin ja ka tundmatuid, aga pettumust ei valmistanud neist ükski, otse vastupidi.
Kõige rohkem üllatas mind aga üks peaesinejaid Thyrfing, keda kunagi küll kuulasin, aga suurt enam ei mäletanud ning ei osanudki niivõrd kvaliteetset ja kaasahaaravat kontserti oodata. Heli oli neil kahtlemata parim, selleks oli ka oma helimees kaasas. Bändi lavaline esinemine ja publikuga suhtlemine olid muljetavaldavad. Seda nukram oli, kui vahepeal selja taha vaadates selgus, et sisuliselt mängiti vaid käputäiele, kuigi Thyrfing ei teinud sellest hoolimata tasemes kuidagiviisi mööndusi. Arvatavasti läks suur osa rahvast lihtsalt viimasele laevale vmt, aga ikkagi...
Kokkuvõttes pole muud öelda kui pöidlad püsti ja avaldada lootust, et ka esinejad jäid publikuga rahule ning tahaksid siia veelgi tagasi tulla. Korraldajatele jõudu ja jaksu jätkamiseks ning minu poolt suur aitäh!
Ma usun, et on ju kõikide huvides, et sellised üritused jätkuvalt ikka ka kodus aset leiaksid ning ei peaks kogu aeg välismaale sõitma, kui tahad head muusikat kuulata. Praegu jääb üle vaid õnnelik olla, et leidub siiski entusiaste, kes asja veavad, sest on selge, et rikkaks sellega Eesti pisikese hulga huviliste juures ei saa. Ehkki metal muusika ja võib-olla veel black metal eriti ei too arvatavasti kusagil maailmas meeletuid rahvamasse kokku.
Nagu ütlesin, oli line-up väga korralik (kui arusaamatu Edasi välja jätta, sry; ka ei oska ma midagi öelda soojendusbändide kohta, kuna neljapäeval kohal ei käinud). Oli bände, keda varem teadsin ja ka tundmatuid, aga pettumust ei valmistanud neist ükski, otse vastupidi.
Kõige rohkem üllatas mind aga üks peaesinejaid Thyrfing, keda kunagi küll kuulasin, aga suurt enam ei mäletanud ning ei osanudki niivõrd kvaliteetset ja kaasahaaravat kontserti oodata. Heli oli neil kahtlemata parim, selleks oli ka oma helimees kaasas. Bändi lavaline esinemine ja publikuga suhtlemine olid muljetavaldavad. Seda nukram oli, kui vahepeal selja taha vaadates selgus, et sisuliselt mängiti vaid käputäiele, kuigi Thyrfing ei teinud sellest hoolimata tasemes kuidagiviisi mööndusi. Arvatavasti läks suur osa rahvast lihtsalt viimasele laevale vmt, aga ikkagi...
Kokkuvõttes pole muud öelda kui pöidlad püsti ja avaldada lootust, et ka esinejad jäid publikuga rahule ning tahaksid siia veelgi tagasi tulla. Korraldajatele jõudu ja jaksu jätkamiseks ning minu poolt suur aitäh!
Wrust (bwa)
Egas kaks kolmandata ei jää, see death metali bänd on tegutsenud aastast 2000 ja ilmutanud ka kaks täispikka albumit: Soulless Machine(2007), Intellectual Metamorphosis (2013)
Klassikaline sõnum: "Tapa või sure"
Kokkuvõtteks võib öelda et Botswanas on metaliga kõik korras, ilmselt aitab kaasa ka see et nad on Lõuna Aafrika naaberriik.
Klassikaline sõnum: "Tapa või sure"
Kokkuvõtteks võib öelda et Botswanas on metaliga kõik korras, ilmselt aitab kaasa ka see et nad on Lõuna Aafrika naaberriik.
Diabless (bg)
See lugu on tüüpiline näide taolisest MDMi stiilist, mille suhtes mul kipub mõningane nõrkus olema, no umbes nagu December Flower, eks ole. Tegemist on aastatel 2011-2015 tegutsenud bulgaaria bändiga Diabless, kes enne seda oli veel neli aastat tegev inspireeriva nime all Frozen Shit. Lugu ainsaks jäänud selftitled plaadilt.
pühapäev, 18. veebruar 2018
Overthrust (bwa)
Botswana metal scene teine esindaja kelle võiks tähelepanu pöörata. 2008 loodud bänd on seni välja andnud ühe täispika albumi Desecrated Deeds to Decease (2015). Stiil: vana hea death metal.
Mourning Dawn (fr)
Mourning Dawn on prantsuse black/ doom metali bänd, tegutsenud alates 2002, alguses ühemeheprojektina. Välja on antud EPde ja splittide sekka ka neli täispikka albumit. See lugu on pärit eelmise aasta viimasel päeval ilmunud plaadilt "The Dead Years", mis on enam kui tund ja viis minutit pikk.
Minu jaoks teeb Mourning Dawni huvitavaks see, et ma ei saanudki päris täpselt aru, kas nad meeldivad mulle või ikka eriti ei meeldi... Lihtsam on postitus ära teha, kui vaevelda dilemma käes, kas teha või mitte.
Minu jaoks teeb Mourning Dawni huvitavaks see, et ma ei saanudki päris täpselt aru, kas nad meeldivad mulle või ikka eriti ei meeldi... Lihtsam on postitus ära teha, kui vaevelda dilemma käes, kas teha või mitte.
laupäev, 17. veebruar 2018
Skinflint (bwa)
Jätkame aafrika metal scenet, nüüd hakkan vaikselt postitama neid bände kes mulle aafrika black metali otsingus silma jäid, aga viljevad mingil muul kujul metalit.
Botswana bänd Skinflint viljeleb küll kirjade järgi heavy metali stiili, kuid viimase plaadi lood on klassikalisest hevist aeglasema tempoga ja thrashi stiilis laulmisega, ning lisatud mingit aafrika x faktorit. Tegutsenud aastast 2006 ja välja andnud 5 täispikka plaati. Lugu viimaselt plaadilt
Chief of the Ghosts (2016).
Chief of the Ghosts (2016).
Frozen Infinity (de)
Saksa melodeathi punt Frozen Infinity on varasemalt kätt harjutanud mitme erineva nime all, praegune seis on aastast 2014. Välja on antud kaks täispikka plaati ja kontserte paistab ka ikka toimuvat. Antud lugu on esimeselt plaadilt "Fragments of I" (2009). Mõnus vanakooli MDM, mulle teadagi istub jälle iseäranis vokaal.
reede, 16. veebruar 2018
MMMM - The Kult of SatanåchiîA (dza)
Väikese hilinemisega lisan aafrika black metali riikide hulka ka Alžeeria. Bänd tegusenud 1998-2002, 2003-?(viimane näoraamatu postitus 2014 jaanuarist). Korraliku kvaliteediga loomingut internetist ei leidnud, näidiseks live aastast 2005.
Wrath from Above (fr)
Wrath from Above on paar aastat tegutsenud prantsuse black/ death metali bänd. Või peaks olema prantsuse, aga näoraamatu järgi on kodulinn hoopis Moskva. Kui arvestada, et projekt saab inspiratsiooni N. Liidu ja sõjaaegadest, siis ei panegi see võib-olla eriti imestama.
Muusika ise on täitsa mõnus kuulata. Lugu eelmisel aastal ilmunud debüütalbumilt "Beyond Ruthless Cold". Minu meelest on terve plaat üsna ühtlaselt heal tasemel.
Muusika ise on täitsa mõnus kuulata. Lugu eelmisel aastal ilmunud debüütalbumilt "Beyond Ruthless Cold". Minu meelest on terve plaat üsna ühtlaselt heal tasemel.
neljapäev, 15. veebruar 2018
Vhorthax (rus)
Kui tavapäraselt kasutatakse atmosfäärilises mustmetallis lisaks klahvpille, elektroonikat ja sämplimist, siis see bänd kasutab ainult kitarre ja trumme, mis loob kuidagi hoopis omapärase helipildi ja on nagu rohkem black metal kui muu selle stiili värk.
Bänd on pärilt igati teemasse sobituva Dzerzhinski linnast, mis on saanud oma nime tšekaa juhi Felix Dzerzhinsky järgi, ning kus toodeti alates 1941 aastast hulgaliselt keemiarelvi. Lisaks on tegemist ühe venemaa saastatuima linnaga, mida vist nüüd ikka kuidagi korrastata üritatakse.
Bänd loodud 2016, selle aasta alguses ilmus esimene EP Nether Darkness.
Bänd on pärilt igati teemasse sobituva Dzerzhinski linnast, mis on saanud oma nime tšekaa juhi Felix Dzerzhinsky järgi, ning kus toodeti alates 1941 aastast hulgaliselt keemiarelvi. Lisaks on tegemist ühe venemaa saastatuima linnaga, mida vist nüüd ikka kuidagi korrastata üritatakse.
Bänd loodud 2016, selle aasta alguses ilmus esimene EP Nether Darkness.
Au-dessus (lt)
Veel üks leedu bänd jäi vahepeal silma, alates 2014 tegutsev Au-dessus, kelle täispikk debüütplaat "End of Chapter" ilmus eelmisel aastal. Stiiliks post-black metal.
Edit: Avastasin, et astuvad üles ka Dark Easter Metal Meetingul, ootan huviga.
Edit: Avastasin, et astuvad üles ka Dark Easter Metal Meetingul, ootan huviga.
kolmapäev, 14. veebruar 2018
Voland (ita)
Eelmise sajandi alguse venemaa ajalugu pole just tavapärane mustmetalli bändi teema. Laulud vene ja itaalia keeles, laulusõnad Majakovskilt. Segu epic, folk, symphonic black metalist. Seda kõike pakub meile Bergamo kahemehebänd Voland, kes hiljuti avaldas oma teise EP nimega Voland 2.
Mendacium (usa)
Täiesti pädev debüüt ameerika black/ death metali ühemeheprojektilt Mendacium, EP või demo "Decimating Titans", mis ilmus eelmisel reedel.
teisipäev, 13. veebruar 2018
Ne Obliviscaris (aus)
Austraalia progressiivse rocki isend kes esineb 13.04 Tapperis. Kahjuks nõustuks ma seda vaatama ja kuulama minema ainult siis, kui üks solistidest haigeks jääks ja hääle kaotaks ning siis ainult viiulit mängiks :).
Scytherium (usa)
Kuulasin ameerika sümfoonilise black/ death metali bändi Scytherium 2013. aasta plaati "The Midnight Cadenza", mis läks mul ausalt öeldes üsnagi kõrvust mööda, välja arvatud see lugu.
esmaspäev, 12. veebruar 2018
Tobe Nwigwe (nga/usa)
Natuke üldisest teemast mööda.
Käimasoleval taliolümpial osaleb esimest korda ka Nigeeria, kes on esindatud oma bobinaiskonnaga. Kuna tegemist on tähtsa rahvusliku sündmusega, on selle auks ka üks nigeeria juurtega räppar laulu valmis teinud.
Käimasoleval taliolümpial osaleb esimest korda ka Nigeeria, kes on esindatud oma bobinaiskonnaga. Kuna tegemist on tähtsa rahvusliku sündmusega, on selle auks ka üks nigeeria juurtega räppar laulu valmis teinud.
Wombbath (swe)
Stockholm scene bänd mis tegutses 1990-1995, seejärel oli pikem paus ja alates 2014 on uuendatud koosseisuga taaselustatud. Esimese tegutsemisperioodi jooksul avaldasid ühe kurja surnumetalli albumi nimega Internal Caustic Torments. Albumi ilmus märtsis 1993, nii et tähistame selle albumi 25 aasta sünnipäeva.
Cairiss (uk)
Superilus laul võrdlemisi noorelt inglise bändilt Cairiss, 2014. aasta demo "Disgraced". Sama lugu ilmus kaks aastat hiljem ka EPl "Fall".
pühapäev, 11. veebruar 2018
laupäev, 10. veebruar 2018
MMMM Wildernessking (rsa)
MMMM väljakutses sai eesmärk täidetud ja seitse riiki ilma LAV-ita kirja. Siiski jäi möödaminnes silma ka üks selle riigi esindaja keda peaks siin kindlasti kajastama. Wildernessking on Cape Town'i bänd, kes teguteb aastast 2011, täispikki albumeid seni kaks The Writing of Gods in the Sand (2012) ja Mystical Future (2016).
Withered Moon (de)
Natuke blackened melodeathi Saksamaalt, lugu 2016. aasta EPlt "Elemental". Pole paha.
reede, 9. veebruar 2018
Slaughtbbath (chi)
Tšiili kolmemehebänd tulistab alates 2002 aastast head thrashened black metalit. Lüürilised teemad: Hate, Darkness, Holocaust, Doom, Death. Splittide ja demode vahele mahub seni ka üks täispikk album Hail To Fire aastast 2014.
Arcanorum Astrum (ru)
Kuidagi slaavilikuks läheb viimasel ajal jälle kätte ära, aga mis teha. Eriti kõrvupaitava vokaaliga ja muidu ka hoogne lugu Moskva bändi Arcanorum Astrum esimeselt täispikalt albumilt "Прозрение" (2012). Teine album ilmus eelmisel aastal.
neljapäev, 8. veebruar 2018
The Seeds of Datura (ken)
MMMM seeria jaoks bände otsides sattus mulle ette ka see kollektiiv. 2016 keskel asutatud bänd on bancampi üles pannud neli lugu. Nendest meeldis mulle kõige rohkem suahilikeelne lugu "Pokea Uponyaji" mis tõlkes oleks umbes "Ravi saamine". Stiil progressiivne death doom metal ei kõla just paljulubavalt aga minuarust täitsa omanäoline ja kuulamist vääriv asi.
PS: MMMM seeria jätkub veel mingil määral.
PS: MMMM seeria jätkub veel mingil määral.
Blaze of Perdition (pl)
Kui ma enda black metali lemmikuid kuidagi maade kaupa peaksin eristama, siis jämedas joones tundub, et päris palju postitusi on poola ja saksamaa skeenest, ehkki mul vastavat statistikat pole tehtud.
Mulle meeldib ka Blaze of Perdition Poolast, kes on aktiivne juba alates 2004, ehkki alguses teise nime all ja vahepeal oli üks aasta puhkust. Antud lugu on kõige uuemalt ja kokku neljandalt täispikalt plaadilt "Ashes Remain", mis ilmus eelmise aasta novembri alguses.
Mulle meeldib ka Blaze of Perdition Poolast, kes on aktiivne juba alates 2004, ehkki alguses teise nime all ja vahepeal oli üks aasta puhkust. Antud lugu on kõige uuemalt ja kokku neljandalt täispikalt plaadilt "Ashes Remain", mis ilmus eelmise aasta novembri alguses.
kolmapäev, 7. veebruar 2018
Phantom der Opfer (de)
Beatdown hardcore või lihtsalt beatdown on muusikastiil kus hardcore punk "jookseb kokku" ehk siis lihtsalt aeglasem ja vahelduvalt tempot maha tõmbav stiil. Esimene bänd, kes mulle sellest stiilist ette sattus, ongi just pealkirjaks olev 2015 loodud saksa kollektiiv, mis mulle ka kohe meeldima hakkas. Lisaks heale muusikale on neil ka oma stiil, ning huumorimeelega kõik korras. Lugu hiljuti ilmunud plaadilt Ghetto Metal
Uada (usa)
Uada on alates 2014 tegutsev ameerika meloodilise black metali bänd. Ei midagi ülearu murrangulist, aga ka kaugeltki mitte halb. Igatahes saame neid varsti Münchenis oma silmaga vaadata ja kõrvaga kuulata. Lugu debüütalbumilt "Devoid of Light" (2016).
teisipäev, 6. veebruar 2018
Vereor Nox (it)
Kuulasin täitsa heal meelel malbe naisvokaaliga itaalia bändi Vereor Nox 2016. aasta albumit "Noli Respicere".
esmaspäev, 5. veebruar 2018
Intrepid (ee)
Täiesti juhuslikult avastasin ühest väljamaa blogist arvustuse kodumaise bändi kohta, kellest ma varem eriti midagi kuulnudki ei olnud. Tegemist on üsna värske bändiga, loodud 2016. Eelmine aasta ilmus ka esimene EP Empress of Devastation. Tegemist on väga mõnusa tempokama surmametalliga. Täiesti õigustatult jõudsid Rockstarsi bändide konkursil 10 veebruaril toimuvasse finaali ka.
Blogipostitus kus bändi leidsin asub siin
Freiheit (ru)
Arhangelskis tegutseb juba neljandat aastat üsna huvitav progressiivse nüansiga blackened death
metali grupp Freiheit. Laulavad ilusti emakeeles ka. Lugu eelmise aasta
kevadel ilmunud plaadilt "Безумие. Ненависть. Смерть".
pühapäev, 4. veebruar 2018
MMMM: Lamasy (mdg)
Madagaskar on küll saar, aga kuulub siiski ametlikult aafrika mandri koosseisu. Seal tegutseb aastast 2006 subjektis nimetatud kollektiiv, kes viljeleb omapärast meloodilist mustmetalli. Plaate ilmunud kaks: Fanambaràna (2009) ja Faminaniana (2011).
Selles videos on näha millised nad välja näevad:
Siin aga saab kaasa lauda, algteadmised madagaskari keelest tulevad kasuks.
Selles videos on näha millised nad välja näevad:
Siin aga saab kaasa lauda, algteadmised madagaskari keelest tulevad kasuks.
Sisyphean (lt)
Kus on, sinna tuleb juurde. Alles kilkasin heameelest Living Altari laheda loo üle, no nüüd ilmus minu vaatepiirile järjekordne hea bänd Leedust, täpsemalt Vilniusest. Lugu esimeselt ja ainsalt täispikalt albumilt "Illusions of Eternity" (2017). Võib-olla jõuavad kunagi Eestissegi esinema, pole ju pikk maa tulla iseenesest.
laupäev, 3. veebruar 2018
MMMM: Absence Of Light (ken)
Riigis, kust tulevad maailma parimad maratonijooksjad, on täitsa oma metal scene olemas. Tundub et sealsed muusikud on rohkem core fännid, kuid silma jäi ikkagi pealkirjas olev bänd. Päris puhast black metalit nad siiski ei tee, pigem on see segu black ja death metalist. Tegutsenud aastast 2009, välja andnud ühe plaadi "Vyom Chakra" aastal 2013.
Chaosbringer (ru)
Mõnusat vanakooli death metalit võrdlemisi, aga mitte ülearu brutaalse vokaaliga üsna lähedalt, Piiterist. Eelmise aasta debüütplaat "Turn into Ruins". Nagu pealkirja järgi arvata võibki, on lüürilisteks teemadeks sõda ja kaos.
reede, 2. veebruar 2018
MMMM: Nishaiar (eth)
Värske Etioopia kollektiiv, loodud aastal 2016. Mängivad nn National Geografic Metalit, mida millegipärast nimetatakse ka atmosfääriliseks black metaliks. Eelmisel aastal välja andnud EP "Era I" ja täispika albumi "Universum".
Magoth (de)
Saksa muusikaturg on teatavasti suur ja lai, aga sellegipoolest on mind üllatanud, kui palju tehakse seal õigupoolest kvaliteetset black metalit. Siin on jälle üks täitsa korralik saksa bänd nimega Magoth, lugu eelmise aasta albumilt "Anti Terrestrial Black Metal".
neljapäev, 1. veebruar 2018
MMMM: Horde of Silence (ang)
Angoola bänd mis loodud aastal 2009. Seniajani ametlikult välja antud üks lugu split plaadil. Toimetavad hetkel uue EP kallal, aga kuna aafrikas liiguvad asjad aeglaselt, siis kes seda teab millal see ilmub.
Atrexial (es)
Mulle meeldis Barcelona pundi Atrexial eelmise aasta debüütalbum "Souverain". Ei osanudki hästi siia näidist välja valida, kõik lood tundusid head. Stiiliks on blackened death metal.
Tellimine:
Postitused (Atom)