Leide karmima muusika vallast, põhiliselt Death/Black Metal ja Core, aga ka muud. Blogi autorid ei oma mingeid õiguseid viidatud materjalidele, neile kehtivad viidatud saidi autorikaitseõigused. Blogi eesmärgiks ei ole tulu teenimine. Toetage bände ostes nende muusikat või käige nende kontsertitel.
reede, 30. november 2018
Ibex Moon (chi)
Ka Hiinas osatakse korraliku mustmetalli teha, 2016 aastal loodud Pekingi kahemehebänd on siiani avaldanud ainult ühe EP "Cathedral at Obscure Fortress", mis kõlab päris hästi.
neljapäev, 29. november 2018
Assigned Fate (fra)
2014-2017 tegutses nimega "Assign Fate", edasi praeguse nimega "Assigned Fate". Stiiliks kergemalaadne death metal/groove, oktoobris ilmus esimene bändinimeline täispikk album. Tegelikult ma postitan seda bändi rohkem andeka video kui muusika poolest, ehk näeme kuidas mõtetutest hipsteritest normaalsed inimesed saavad.
kolmapäev, 28. november 2018
Uruk (usa, tx)
Seekord siis üks ameerika mustmetalli bänd, mis kõlab nagu poola bänd :). Loodud 2015, 2016 ilmus EP "Battle Hymns" ja nüüd oktoobris esimene täispikk album "Nihilistic Warfare in Inhuman Realms". Oma stiili ei nimeta nad lihtsalt black metaliks vaid black battle metal.
http://urukhorde.com |
teisipäev, 27. november 2018
Sothoris (pol)
Igav: Poola, Black Metal, loodud 2016, bändi esimene album ilmus septembris, hea kuulata nagu ikka.
esmaspäev, 26. november 2018
The Hu Band (mon)
Mongoolia areneb, kui enne olid videodes ikka hobustega mehed, siis seekord on hobusega ainult üks mees ja vist kõik karmimad kohalikud motikamehed on kokku aetud.
Hu - tähendab tõlkes eesti keelde "inimene". Oma stiilik nimetavad nad "Hunnu Rock - uus mongoolia muusikastiil".
Võib naljaga pooleks öelda, et siin on tegemist mongoolia versiooniga islandi jalgpallifännide laulust.
Hu - tähendab tõlkes eesti keelde "inimene". Oma stiilik nimetavad nad "Hunnu Rock - uus mongoolia muusikastiil".
Võib naljaga pooleks öelda, et siin on tegemist mongoolia versiooniga islandi jalgpallifännide laulust.
pühapäev, 25. november 2018
Apatheia (pol)
laupäev, 24. november 2018
Allegiance (fra)
Üsna noor Tolouse kollektiiv (loodud 2015) nimetab enda muusikastiiliks Emperial Black Metal, täpsem liigitus oleks ilmselt symphonic black metal. Oktoobri alguses ilmus esimene album "Beyond the Black Wave" mis on täitsa hea kuulata.
Bändil olemas ka täitsa oma koduleht.
reede, 23. november 2018
Summoning Death (mex)
Kollektiiv nimetab oma muusikastiiliks Horror Old School Death Metal. Oktoobri alguses avaldatud debüütplaadi "The House That Screamed" lood on saanud pealkirjad ja inspiratsiooni erinevatest vanematest õudusfilmidest.
neljapäev, 22. november 2018
Becoming the Juggernaut (de/at)
2012 aastast tegutsenud bänd avaldas hiljuti omanimelise debüütalbumi. Mängivad mõnusat hea kõlaga kesktempo vanakooli surmametalli kergete deathcore mõjutustega.
kolmapäev, 21. november 2018
Ivan (aus)
Tegemist Melbourne duoga, kes viljelevad doomi mis on segatud funeral doomi, sludge, drone, klassikalise muusika ja muudede elementidega. Hiljuti ilmus järjekorras neljas album "Memory", kus peal kaks 20+ minutit lugu.
Selle plaadi puhul jääbki mulle segaseks, kust jookseb piir metali ja klassikalise muusika vahel.
Selle plaadi puhul jääbki mulle segaseks, kust jookseb piir metali ja klassikalise muusika vahel.
teisipäev, 20. november 2018
Autopsy Night (ru)
Loodud 1996 väikeses Arkhara linnas kuskil Amuuri regioonis. alates 2003 aga Sahhalini saarel tegutsev bänd, kes regulaarselt ka festivalidel esinemas käib. Laulavad emakeeles ja iseloomustavad ennast nii: "RUSSIAN DEATH METAL BAND" ja nii ongi.
esmaspäev, 19. november 2018
The Artifice Precept (usa)
Eelmise aasta septembris loodud bänd, mis koosneb kahest kitarristist (üks neist tegeleb ka muude pillidega sh trummide programmeerimisega) iseloomustab oma stiili nii: We write orchestrated progressive metal. Õnneks on see progressive üsna tehnilise death/deathcore laadne ja tegelikult vägagi kuulatav. Eelmisel nädalal ilmus debüütplaat "Premonition". Lauljad on plaadil erinevad, seitsme loo peale 3 lauljat (3+3+1).
pühapäev, 18. november 2018
Carpe Noctem (isl)
Veel üks must hobune Islandi black metali tallist. Tegutsenud aastast 2005, kaks liiget on ka Misþyrming'u liikmed. Muusikaks klassikaline Islandipärane atmosfääriline mustmetall. Oktoobris ilmus teine täispikk album "Vitrun", millelt kuulame lugu "Sá sem slítur vængi flugunnar hefur náð hugljómun":
PS:
Google translaator pakub laulunime tõlkeks: "Üks, kellel on lendude tiivad, on kallistanud" :).
Bingi translaator on natukene targem: "Isik, kes tiivad on saavutanud südamest"
laupäev, 17. november 2018
Devouring Star (fi)
Minu jaoks oli selle aasta Steelchaose suurim üllataja ja vaieldamatu tipphetk teise päeva esimese bändi Devouring Stari esinemine. "Jahmatus ja värinad," kui ühte raamatupealkirja meelde tuletada.
Bändi kohta eriti infot ei leidnud, esimene demo ilmus 2013 ja esimene täispikk album 2015. Värskeim plaat "The Arteries of Heresy" ilmus oktoobri lõpus ja sai ka kohapealt soetatud. Vapustav minu meelest. Pole just palju sellist muusikat, mis kananaha ihule toob.
Bändi kohta eriti infot ei leidnud, esimene demo ilmus 2013 ja esimene täispikk album 2015. Värskeim plaat "The Arteries of Heresy" ilmus oktoobri lõpus ja sai ka kohapealt soetatud. Vapustav minu meelest. Pole just palju sellist muusikat, mis kananaha ihule toob.
Ur Tid (swe)
Värske ühemehebänd kelle ainsaks liikmeks on
Johan Sjöblom. Stiiliks death/black metal laulud Inglise ja Rootsi keeles. Hiljuti ilmus esimene EP "Towards Dark Endless", mille nimilugu sõnad baseeruvad filmil "The Omen" ja muusikaliselt on tribuut Dissectioni'le.
reede, 16. november 2018
Steelchaos 2018 kokkuvõte
Helsingis on
lihtne käia, hüppad Tallinnast paadi peale ja 2 tunni pärast oled kohal. Hotell
ja toimumiskoht „Nosturi“ olid praktiliselt Länsiterminali külje all, nii et
ühistransporti kasutama ei pidanud. Mõlemad päevad olid üsna sarnased, päeval jalutasime
natukene linnas ringi ja õhtul üritusele. Kel soov linnaga rohkem tutvuda siis on olemas täitsa asjalik lehekülg: Hellsinki For Headbangers
Toimumiskoht „Nosturi“
oli suhteliselt viisaka välimusega vana tööstushoone. Alumisel korrusel oli garderoob,
baar ja väliterrass suitsetajatele. Saal oli ülemistel korrustel, suuruse
poolest umbes nagu Tapper, aga helitehnikud olid saali keskele pandud mis
võttis päris suure osa alast ära, lisaks oli saalis taga ja ühe külje peal lai
rõdu kust sai ka toimuvat jälgida. Mõlemal korrusel oli tagapool ka mõned euroalustest tehtud istumiskohad, nii et vahepeal sai jalga ka puhata. Saali mõlemal korrusel olid ka tualetid ja
müügikohad. Hinnad Soomele kohased: 0,5l õlu maksis 7,5€, kangemad napsid 4cl 6€.
Rahvas oli
üldiselt väga viisakas, suurt trügimist ei olnud, keegi sulle väga selga ei
kukkunud ja ühtegi maha visatud topsi või pudelit mina ei näinud. Esimese päeva
viimaste artistide ajal sai saal küll üsna täis, aga liikumisruumi siiski jagus
ja keegi end otseselt läbikäiguteedele seisma ei sättinud.
Helikvaliteet ja
valgustus oli kõikidel esinemistel väga hea. Heli saali põrandakorrusel oli
pea ideaalilähedane, rõdul tagapool oli segavat plekkkatuse iseloomulikku kõminat
kuulda. Valgustus oli ka igati korralik, tossuga võibolla natukene liialdati –
osadel bändidel ei olnud vahepeal trummarit üldse näha ja ka kitarristid
kippusid tossu sisse juba ära kaduma.
Esinejad olid korralikud.
Parimad bändid olid mõlemal päeval kõik varajased esinejad, nii et mida kauem
olime seda lahjemaks läks 😊, ilmselt põhjus meie rikutud muusikamaitses.
Korraldus: kõik oli paigas, ajakavast peeti raudse täpsusega kinni, natukene oli isegi esinetajatest kahju - nii kui set lõppes tõmmati kiirelt kardinad ette ja hakati järgmiseks esinejaks valmistuma. Enamus heliproovidest suudeti ka ilma kõlaritesse laskmata ära teha.
Korraldus: kõik oli paigas, ajakavast peeti raudse täpsusega kinni, natukene oli isegi esinetajatest kahju - nii kui set lõppes tõmmati kiirelt kardinad ette ja hakati järgmiseks esinejaks valmistuma. Enamus heliproovidest suudeti ka ilma kõlaritesse laskmata ära teha.
Kokkuvõtteks:
täitsa hindele 5 üritus, kui ainult millegi kallal norida, siis võibolla lineupi ja õlle hindade üle.
neljapäev, 15. november 2018
Embryonic Cells (fr)
Prantsuse bänd, mis on loodud aastal 1994. Kirjade järgi esimesed 13 aastat underground, alates 2007 aastast on bänd asja tõsisemalt võtnud ja hakanud plaate ilmutama. Seni ilmunud 3 täispikka ja 23 novembril ilmumas neljas nimega "Horizon". Oma muusikastiiliks nimetavad Black/Trash Metal, antud loo järgi pigem paneks nad blackened mdm valdkonda.
kolmapäev, 14. november 2018
Dantalion (es)
Hispaania Dantalion tegutseb aastast 2004. Algusaegade depressiivsest black metalist on liigutud meloodilise death/ doom metali suunas. Väljas on seitse täispikka albumit, viimane ilmus selle aasta septembri lõpus ja kannab nime "The Seventh Wandering Soul", kust ka see lugu.
teisipäev, 13. november 2018
Norns (fi)
Lugu sellest kuidas müüa tundmatu artisti plaate. Asi väga lihtne: omad metalplaadipoodi, ootad kuni turistid sisse asuvad, paned plaadi mängima. Just nii meiega Helsinkis KVLT plaadipoes läks, sisseastudes mängis subjekti 18 minutiline pala nimega "In Fog They Appear" samanimeliselt demoplaadilt aastast 2005. Bänd tegutseb Kotkas, kolm liiget, lisaks demole veel üks split 2007 ja EP nimega "Pazuzu" 2016 aastast.
esmaspäev, 12. november 2018
Pestlegion (de)
Pestlegion asutati 2012 ning bändi kavatsuseks on näoraamatu järgi viljeleda puhast black metalit, mis vastandina kõkidele trendidele ja uutele arengutele keskendub sellele, mis mustmetalli eelmise sajandi varastel üheksakümnendatel nii kuulsaks ja ühtlasi ka kuulsusetuks tegi ja mis on aastate jooksul vaikselt kaduma läinud. Sellist puhtusetaotlust toetavad okultistlik-satanistlik lüürika ja klassikalised kehamaalingud.
Antud videos esitab Pestlegion ühte lugu oma eelmise aasta albumilt "Dominus Profundum".
Antud videos esitab Pestlegion ühte lugu oma eelmise aasta albumilt "Dominus Profundum".
laupäev, 10. november 2018
Thron (de)
Natukene kergemat blackened death metalit ka vahelduseks.
Thron on tegutsenud aastast 2015, liikmeteks pühendunud Musta Metsa regiooni (Schwarzwald) muusikud. Inspiratsiooniks üheksakümnentate keskpaiga death ja black metal sh Dissection. Seni ilmunud kaks albumit "Thron" (2017) ja "Abysmal" (2018)
Thron on tegutsenud aastast 2015, liikmeteks pühendunud Musta Metsa regiooni (Schwarzwald) muusikud. Inspiratsiooniks üheksakümnentate keskpaiga death ja black metal sh Dissection. Seni ilmunud kaks albumit "Thron" (2017) ja "Abysmal" (2018)
reede, 9. november 2018
Beyond The Structure (est)
Täitsa värsket tehnilisema ja brutaalsema poolset surmametalli kodumaalt Tallinnast.
Värske singel avaldatud, jõuludeks lubatakse uut EP-d ka.
Värske singel avaldatud, jõuludeks lubatakse uut EP-d ka.
neljapäev, 8. november 2018
Mora Prokaza (by)
2013 aastal loodud Minski duo, kes viljeleb täitsa huvitavat mustmetalli. Seni avaldanud kaks plaati, mis on täitsa kuulatavad, aga kõige tähelepanuväärsem on minu arust nende viimane avaldatud video.
EDIT: Avastasin, et minu laigitud videode sees on üks vanem video ka:
EDIT: Avastasin, et minu laigitud videode sees on üks vanem video ka:
kolmapäev, 7. november 2018
Disowning (fr/ ca)
Pisukese progressiivse nüansiga death metalit mängiv prantsuse-kanada grupp Disowning debüteeris tänavu kevadel EPga "Battle of Neverness". Vokaali, tempo ja üldise kõla poolest on tegemist minu maitset kõnetava deathiga.
teisipäev, 6. november 2018
Whitechapel (us)
Whitechapelil on järgmise aasta märtsi lõpus ilmumas uus album "The Valley". Vähemalt selle laulu põhjal tundub, nagu oleksid nad pärast vahepealset ekslemist taas raskemaks ja brutaalsemaks muutumas.
esmaspäev, 5. november 2018
Skaur (no)
See plaat meeldis mulle ka, isegi väga. Tegemist on norra bändi Skaur teise ja hetkel viimase täispika albumiga "Farvel" aastast 2015.
pühapäev, 4. november 2018
Nornír (de)
Naissolistiga Norníri eelmise aasta EP "Urd" on ka sümpaatne plaat. Esinetakse praegu küll ainult Saksamaal.
laupäev, 3. november 2018
Vlesdli (uy)
Uruguay meloodilise ja satanistliku black metali bänd Vlesdli on ametlikult paar aastat tagasi lahku läinud, aga nende 2011. aasta album "Hail Lucifer Lord of Hell" on sellest hoolimata meeldiv kuulamine.
reede, 2. november 2018
Spectral Wound (ca)
Teadmata ajast tegutsev kanada bänd Spectral Wound on välja andnud kaks täispikka albumit, neist teine "Infernal Decadence" (2018) on igatahes täitsa hea.
neljapäev, 1. november 2018
Wędrujący Wiatr (pl)
See poola atmosfäärilise black metali duo on tegutsemise algusest 2011. aastal välja lasknud kaks plaati, mina kuulasin neist esimest "Tam, gdzie miesiąc opłakuje świt" (2013). Peaks vist ka 2016. aasta plaadi ette võtma.
Tellimine:
Postitused (Atom)