pühapäev, 30. juuni 2019

Unearth (usa)

Tegemist staažika metalcore kollektiiviga, ei midagi erilist, aga ega miskit erilist suvel postitada ka ei ole :).



reede, 28. juuni 2019

Aeon Winds (sk)

Slovakkia bändi Aeon Winds värske album "Stormveiled" on mõningasest puhtast häälitsemisest hoolimata täiesti meeldiv leid. Tänavu astutakse üles Brutal Assaulti soojenduspeol 06.08, kuhu me ei jõua.

neljapäev, 27. juuni 2019

Traitor (de)

Suvi on kuidagi nii vaikseks jäänud, et ei olegi enam meelisstiilidest midagi head leidnud. Hakka või thrashi kuulama.

esmaspäev, 24. juuni 2019

Vananidr (se)

Rootsi ühemehebändi mai lõpus ilmunud albumilt "Road North" meeldis mulle õigupoolest ainult avalugu.

pühapäev, 23. juuni 2019

Goat Prayers (bra)

Sattus sihukene mõnus mustmetalli lugu ette mis kohe meeldima hakkas. Tegemist päris staažika kollektiiviga kes tegutsenud juba aastast 1992 aga diskograafias seni ühtegi täispikka albumit ei ole. Nüüd on käpad löödud Hammer of Damnation plaadifirmaga ja varsti debüütalbum nimega "Bringdown The Celestial Lair" ilmumas (pärast bändi 27 tegutsemisaastat!).



laupäev, 22. juuni 2019

Snowsedim (雪沉) (chi)

Nädalavahetust on ikka mõnus alustada folk metaliga, 2015 aastast tegutsenud kollektiiv avaldas eelmise aasta jaanuaris oma esimese albumi  "Anthology of Ebony". Natukene meenutab stiilit šotlaste Saor'i, aga hiinapärases võtmes.


reede, 21. juuni 2019

October Tide (swe)

Bänd loodi 1994 aastal Katatonia liikmete Fredrik Norrman ja Jonas Renkse poolt, bänd lõpetas tegutsemise aastal 1999. Pärast seda kui Norrman aastal 2009 Katatoniast lahkus äratas bändi taas ellu. Stiiliks ikka sellele kambale omane melodeath/doom metal. Mais ilmus värske album "In Splendor Below".



neljapäev, 20. juuni 2019

Azziard (fra)

Pariisi kollektiiv, tegutsenud aastast 2001, stiiliks blackened death metal. Lugu viimaselt albumilt "Metempsychose" mis ilmus 2017 aastal.


kolmapäev, 19. juuni 2019

Fallbrawl (ger)

Jätkame hardcore lainel, seekord natukene rohkem beatdown. 2005 aastaat tegutsenud kollektiiv on tuuritanud ringi koos selliste nimedega Behemoth ja Walls of Jericho. Plaate ilmunud omajagu, sellel aastal lisandumas uut kraami.

teisipäev, 18. juuni 2019

Dagger Threat (ger)

Mis seal salata, et minu maitsele sobivat hardcore muusikat toodab BDHW Records, samast tallist oli ka hiljutine postitus "Guilt Trip" ja tuleb nii mõnigi veel. Subjekt on tegutsenud aastast 2015, stiil kõikuva tempoga hardcore. Välja andmud paar EP-d ja esimene LP "Gestaltzerfall" ilmus sellel aastal.


esmaspäev, 17. juuni 2019

Warforged (usa)

Kollektiiv tegutsenud aastast 2012, stiiliks progressiivne blackened death metal, ehk antud vidos on aeglasemaid progressiivsemaid kohti ja tigedamaid riffe vaheldumisi, üldiselt segane värk. Mais ilmus esimene täispikk album "I: Voice".


pühapäev, 16. juuni 2019

Χειμώνας/ Himonas (gr)

Sõjast ja talvest laulab kreeka black metali bänd Himonas. Lüürilistest teemadest hoolimata ei pea liikmed end seotuks ühegi poliitilise, rassistliku või valge ülemvõimu ideega. Küll toetavad nad ühtsust ja patriotismi, mis nende meelest aetakse pahatihti fašismiga segi.
Seni on ilmunud ainult üks album "To the Battlements" (2013) ja erilist tegutsemisaktiivsust ei ole üldiselt märgata. Bänd pole kunagi ühtegi kontserti andnud, vaid on ainult oma sõpru kutsunud proove vaatama.

reede, 14. juuni 2019

Mare Cognitum (us)

Mare Cognitum on ühemehebänd Portlandist, kelle stiiliks on kosmilis-müstiline atmosfääriline black metal. Alates tegutsemise algusest aastal 2011 on ilmunud neli täispikka albumit ja kaks splitti. See lugu on seni viimaselt plaadilt "Luminiferous Aether" (2016).

neljapäev, 13. juuni 2019

kolmapäev, 12. juuni 2019

Oak Pantheon (us)

Oak Pantheon on omapärane bänd, koosneb kahest pikaajalisest sõbrast-laulukirjutajast. Nende muusika tundub ajas pidevalt muutuvat ja arenevat, vähemalt kui otsustada selle järgi, mida mina kuulasin ehk siis 2011-2012 ja EP aastast 2018. Kui tänapäeval meenutavad nad rohkem sumedahäälset Leonard Cohenit, siis varasem muusika on enam black metali moodi ja vahelduseks täitsa mõnus kuulata. Ülemine lugu on natuke hilisem, aastast 2012, alumine 2011.

 

teisipäev, 11. juuni 2019

Grafvitnir (se)

Grafvitnir on rootsipärase meloodilise black metali üsna tüüpiline esindaja, kahtlemata ka näiteks Dissectionist mõjutatud. Näoraamatu järgi on bändi liikmed Luciferi traditsiooni aktiivsed järgijad ja okultistid ning püüavad oma muusikaga olla kaose filosoofia sõnumitoojad.
Tegutsetud on alates 2007. Albumeid ilmub üsna regulaarselt, viimane ka selle aasta veebruaris. Antud lugu on eelmiselt albumilt "Keys to the Mysteries Beyond" (2017).

esmaspäev, 10. juuni 2019

The Odious Construct (us)

The Odious Construct tegutseb Sacramentos Californias alates 2015. Stiiliks on progressiivse- ja tehnilisevõitu meloodiline death metal. Hetkel viimane helikandja on eelmise aasta oktoobris ilmunud EP "Shrine of the Obscene".

pühapäev, 9. juuni 2019

Sinmara (is)

Veel midagi islandi black metali ammendamatust varasalvest. Sinmara tegutseb selle nime all seitsmendat aastat, välja on antud kaks täispikka albumit ja paar väiksemat formaati. Aprillis käidi Ameerikas esinemas, muuhulgas ka koos Uada ja veel paar bändiga New Yorgis sellises kohas nagu Saint Vitus Bar, kus tundub väga huvitavaid ja sageli ka omajagu nimekaid esinejaid käivat.
Viimane plaat ilmus Sinmaral naistepäeval, siinkohal aga 2017. aasta EP "Within the Weaves of Infinity", mis meeldis mulle rohkem.

laupäev, 8. juuni 2019

Horrizon (de)

Vaheluseks ka ilusat ja klassikalist melodethi. Subjekt tegutsenud aastast 2005, ilmunud kaks täispikka plaati - "Time for Revenge" (2012) ja "Dwelling Within" (2015), lisaks sellel aastal singel "Once in a While":



reede, 7. juuni 2019

Clayshaper (swe)

Tundub olevat värskem ühemehe orkester. Kuidas sa üksi ikka videot teed, lihtne - võtad paar kaamerat ja statiivi ja lähed metsa tinistama. Hetkeseisuga on ansamblite telklaagrisse (loe: bandcamp) kokku tinistatud kolm lugu.




neljapäev, 6. juuni 2019

Murg (se)

Murg on rootsi duo, kellel on selgelt välja kujunenud ökoloogilised ja misantroopilised veendumused tsivilisatsiooni hävitavast ja parasiitlikust mõjust Loodusele. Karistuseks saab olla vaid surm ja Loodusest saab timukas.
Murg on pärit piirkonnast, kus sügavate kaljuste metsade rüpes asuvad laialipaisatuna sajanditevanused kaevandused. Kõigest sellest on ka nende sound mõjutatud.  
Värskeim plaat "Strävan" ilmus aprilli lõpus ja on minu meelest tervikuna täitsa hea.

kolmapäev, 5. juuni 2019

Nimbifer (de)

Aprilli alguses avaldas demo sõltumatu black metali duo Nimbifer, kellest midagi täpsemat teada pole peale varjunimede ja asukoha Hannoveris. Aga "Demo I" väärib kuulamist: kõlalt toores, aga samas mõnusalt meloodiline.

teisipäev, 4. juuni 2019

Kjeld (nl)

Sattus ette Kjeldi-nimeline black metali bänd Hollandist, asutatud 2004. Kuulasin nende debüütplaati, EPd "De tiid hâldt gjin skoft" (2010), mis mulle täitsa meeldis. Hiljem on veel mõned helikandjad välja antud.

esmaspäev, 3. juuni 2019

AntropomorphiA (nl)

Bänd alustas nimega Dethroned Empire (1989-1990), edaspidi praeguse nimega, vahepeal tegutsemisel üks kümne aastane paus ka sees (1999-2009). Stiiliks üsna klassikaline kesktempo death metal, lugu 2012 aasta plaadilt "Evangelivm Nekromantia", selle aasta aprillis ilmus uus plaat "Merciless Savagery".


pühapäev, 2. juuni 2019

Kryptos (ind)

Subjekt on staažikas thrashi kollektiiv, tegutsenud aastast 1998. 2013 aastal sai neist esimene India bänd, kes Wackenil mänginud terve seti. Lähiajal ilmumas neil viies album nimega "Afterburner"


 

laupäev, 1. juuni 2019

Ritual Day (cn)

Nädalavahetus algab sedapuhku natuke lüürilisemas meeleolus. Hiina black metali bänd Ritual Day tegutses aastatel 2010-2016 hieroglüüfi-nimelisena. Tuntuse kasvades võeti läänemaailmale arusaadav nimi. Tegemist ongi 2016. aasta Wackeni Metal Battle'i Hiina võitjaga.
Muusika on meloodilisemat laadi ja folgi mõjudega. Ehkki ma puhtaid vokaale, eriti veel naishääli eriti ei armasta, moodustab selles loos, mis on jaanuaris ilmunud EP nimilugu, siiski kõik täitsa sümpaatse terviku.